Мистецький проект «Він & Вона»

Наприкінці червня 2009 р. в Українському Музеї Модерного Мистецтва («Музей Ідей», Львів, вул. Валова, 18а) демонструвалася виставка-конкурс «Він & Вона» (18.06.09.–02.07.09.), організована з ініціативи студентів ЛНАМ. Це був масштабний мистецький проект, у якому взяли участь близько 60 студентів трьох провідних мистецьких вишів України: Львівської національної академії мистецтв (ЛНАМ), Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), Харківської державної академії дизайну та мистецтва (ХДАДМ). Це дало змогу студентам ЛНАМ налагодити контакти між цими закладами, тобто зробити так звані «перші кроки» на шляху до подальших важливих спільних акцій, проектів, виставок, що вже матимуть статус Всеукраїнських. Така співпраця сприятиме ефективному обміну досвідом та творчими ідеями між студентами-митцями, допомагатиме зав’язати дружні відносини між ними та підвищити рівень сучасного українського мистецтва. Щодо кількісного співвідношення, то студентів ЛНАМ було набагато більше, ніж НАОМА чи ХДАДМ, але факт присутності учасників із інших провідних вищих мистецьких закладів України вже багато чого вносить позитивного в початки налагодження мистецьких стосунків тощо.

Актуальність тематики та організації проекту полягала в тому, що, на жаль, основними пріоритетами молоді сьогодні, в більшості випадків, є матеріальні цінності, а не духовний світ, що таїть у собі складну систему людських відносин та почуттів. А стосунки між Ним і Нею є особливо цікавою і вічною проблемою всіх віків і народів: не важливо чи це кохання (нерозділене або взаємне), чи дружба, чи ненависть, самотність, байдужість тощо. Твори молодих митців, студентів академій, стали засобом спілкування безпосередньо між автором і глядачем, допомогли побачити нову гаму відтінків теми стосунків між Чоловіком і Жінкою, спрямували глядача на можливе вирішення особистих проблем і пошук відповідей на власні запитання у сфері візуального мистецтва. Мистецтво, яке звернулося до загальнолюдської проблеми стосунків між Чоловіком і Жінкою, перетворилося для глядача на джерело своєрідного самопізнання.

Романтичний настрій та інтимну атмосферу під час відкриття виставки «Він & Вона» забезпечило таємниче освітлення залів за допомогою великої кількості свічок та ліричні звуки скрипки… Це створило чудовий фон для розвитку головної дії – «живої» інсталяції, яка асимілювала в собі читання інтимної поезії та тематичну виставу-танець. Дана інсталяція, виконана студентами ЛНАМ, повністю відобразила складність і різноманітність стосунків між Ним і Нею.

Куратор мистецького проекту «Він & Вона» - Юлія Островська (студентка 3 курсу факультету історії і теорії мистецтва). Цю ініціативу підтримали Анна Дзиндра (студентка 2 курсу ІТМ) та Анастасія Сімферовська (студентка 3 курсу, РТМ, керівник творчого об’єднання «Квадрат»), - асистенти куратора. Реалізація виставки-конкурсу «Він & Вона» здійснювалася за підтримки Анни Білоус – голови ППО студентів та аспірантів ЛНАМ. До організації проекту в різних аспектах також долучилися: Ігор Степаник (3 курс, СМ), Василь Одрехівський (3 курс, МДС), Ярина Чмир (3 курс, ІТМ), Тетяна Мазурець (3 курс, ХТ), Роксолана Онім (1 курс, ІТМ), Юрій Кирилів (5 курс, ПІ), Василь Паляниця (3 курс, РТМ), Катерина Зайко (3 курс, ХК), Олексій Ласкевич (1 курс, МДС), Владіслав Гумуржи (2 курс, ГД ), Евеліна Тринцолин (5 курс, ХС), Богдан Зятик (1 курс, СМ), Юрій Білей (4 курс, ХК), Павло Кавач (4 курс, ХК).

Партнери та спонсори даного заходу: Український Музей Модерного Мистецтва («Музей Ідей»), магазини «Арт-скринька», «Арт-Деко», «Центр паперу», радіокомпанія «Львівська хвиля», клуб «Picasso».

Члени журі виставки-конкурсу «Він & Вона»: Дзиндра Олесь, Яців Р.М., Шмагало Р.Т., Нестеренко В.О., Грималюк М.П., Молчан М.Л., Дідківський М.П. Столярук С., Крицун А., Одрехівський В., Дзиндра А., Білоус А., Островська Ю.

Переможці виставки-конкурсу «Він & Вона»:

1. Дипломи «За професійне розкриття тематики» та грошові сертифікати від спонсорів - магазинів "Арт-Деко" і "Арт-скриньки":
- Слобоцький Олексій (ЛНАМ, факультет дизайну, кафедра проектування інтер’єрів) - «Сила єднання» (картон);
- Одрехівський Василь (ЛНАМ, факультет ОМІР, кафедра монументально-декоративної скульптури) - «Прошепочу люблю…» (камінь);
- Вештак Дарія (ХДАДМ, факультет образотворчого мистецтва, кафедра графіки) – триптих «Конец полетов» (картон, пастель, туш);
- Шиманський Максим (ЛНАМ, факультет ОМІР, кафедра монументально-декоративного живопису) - «Тайна» (Акрил, п.о., фактури);
- Попінова Галина (НАОМА, факультет образотворчого мистецтва, кафедра живопису і композиції) - «Осінній букет» (п.о., олія).

2. Дипломи «За оригінальне розкриття тематики» та подарунки від спонсорів – магазинів «Арт-Деко» і «Арт-скриньки» отримали:
- Нефьодов Віктор (ХДАДМ, факультет образотворчого мистецтва, кафедра графіки) - «Любов-Життя» (плакат-об’єкт, термодрук);
- Кіяшко Вероніка (ЛНАМ, факультет ДПМ, кафедра художнього скла) - «Постапокаліпсис» (колаж).

3. Заохочувальні подарунки від спонсора – магазину «Центр паперу» отримали:
- Ковтун Ольга (НАОМА) - «Адам і Єва» (п.о., олія);
- Солтис Анатолій (ЛНАМ, факультет ДПМ, кафедра художньої кераміки) - «Двоє» (шамот, глазурі, емалі, ручне ліплення);
- Кучер Лілія (ЛНАМ), факультет ДПМ, кафедра художньої кераміки) - «Хвиля» (п.о., олія);
- Драчковська Оксана (ЛНАМ, факультет ОМІР, кафедра реставрації творів мистецтва) - «Перше побачення» (графіка на склі).